Eluringikeskus peab sarikapidu

Eluringikeskus kerkib jõudsalt.

 

1. aprillil kell 14 tähistatakse sarikapeoga Tartu linnaruumis märgilise hoone – Eluringikeskuse – ehituse edenemist.

„Rõõmustame, et oleme sammu võrra lähemal unistusele, et Tartus oleks ühendav, suhtlema ja liikuma innustav keskkond nii rõõmsatele väikelastele kui ka väärikas eas inimestele,” ütleb Eluringikeskuse projektijuht Henri Lehtsaar.

Hoone kõrgusse jõudmine on saanud võimalikuks tänu pühendunud peatöövõtjale KRC Ehitus ja südamega ehitajatele. Seejuures ei saa üle ja ümber ka Ukrainaga seonduvast. „Täna, enam kui kunagi varem, oleme tänulikud selle eest, kuidas ukrainlased Eluringikeskuse valmimisse panustavad,” ütleb projektijuht. „Ukrainast pärit inimesed on olnud kohalikele ehitajatele oluliseks täienduseks,” lisab ta.

Eluringikeskus ei kerki üksnes füüsiliselt, vaid ka sisuliselt. „Huvi Eluringikeskuses elamise ja töötamise vastu on suur – järjest laekub uusi taotlusi, vestleme tööle soovijatega ja võtame ühendust elama tulijatega,“ ütleb juhataja Ines Kerikmäe. Lisaks tegeleb sisumeeskond aluspõhimõtete ja teenuste kujundamisega. „Planeerime ühistegevusi meie lasteaiaga, koolitame end koostöös Tartu Ülikooliga eakatekodus rakendatava CARe metoodika vallas ning kogume parimaid praktikaid teisi Euroopa hooldekodusid külastades,” räägib Kerikmäe.