Austusega loodud, kaasaegne
ja tervist toetav
hooldekodu eakatele

1. Elu- ja üldruumid

Meil on kaasaegselt sisustatud, avarad ruumid, kus eakas saab tunda end koduselt ning hoitult.

2. Õueala

Pakume võimalusi aktiivseks liikumiseks värskes õhus ning loodusega kooskõlas olemiseks.

3. Tegevused

Tagame nauditava, sisuka ja tähendusrikka ajaviite, pidades silmas igaühe vaimset ja füüsilist tervist.

Elu- ja üldruumid

Ühe- ja kahekohalised toad

Eluringikeskuses on ühekohalised toad suurusega 12-13m2 ja 20-25m2

Igas toas on avar, invavarustuse ja -kohandustega hügieeniruum, WiFi ja TV. Valgusküllaste tubade sisustus on kaasaegne ja liikumisraskusi arvestades libisemiskindlate katetega.
Kokkuleppel võib elanik kaasa võtta oma isiklikku mööblit või sisustuselemente.

Pansionaat

Ühe- ja kahetoalised avatud kööginurgaga 20-28 m2 korterid, mille sisustab inimene ise. Korteritel on eraldi sissepääs ja need sobivad inimestele, kes ei vaja igapäevatoimetuste juures tuge. Sealsetel elanikel on võimalus kasutada Eluringikeskuse teenuseid.

Õueala

Tegevused

Soovime, et meie elanike päevad oleksid rõõmsad ja tähendusrikkad. Pakume võimalust osaleda mitmekülgsetes tegevustes vastavalt nende huvidele ja võimetele.
Inimlik ja personaalne lähenemine

Hooldus- ja õendusteenuse pakkumisel lähtume kristliku ligimesearmastuse ja isikliku lähenemise põhimõttest. Lisaks füüsilisele ja meditsiinilisele hoolitsusele toetame kuuluvustunde tekkimist, iseenda avastamist, lootuse ja elujõu leidmist ning oma elule  tähenduse loomist, nii et Eluringikeskuses võiks igaüks enda hästi tunda!

Kultuuriline tegevus

Igal korrusel ootab eakat puhkenurk väikese raamatukoguga, kust leiab nii Eesti klassikat kui ka uurimuslikke väljaandeid. Lisaks on võimalus TV-st meelelahutust leida. Meil toimuvad lauluharjutused, filmi- ja muusikaõhtud, ettelugemised. Ka (külalis)muusikud panevad maja kõlama aulas toimuvatel kontsertidel.

Vaimulik tugi

Eluringikeskuses on hingehoidja-kaplan, kellega saab soovi korral jagada südameasju ja koos palvetada. Igaühel on võimalus osaleda ka kohaliku koguduse pühapäevastel jumalateenistustel ja vaimulikes osadusgruppides.

Kehaline treening ja füsioteraapia

Pakume võimalusi füüsiliseks aktiivsuseks. Meie pikkades ja ruumikates koridorides saab vabalt kõndida, kehalisi võimeid arendame liikumisringis füsioterapeudi juhendamisel. Lisaks on võimalus kasutada spordisaali ning erinevad spetsialistid pakuvad individuaalset abi ja nõu.

Õueala ja aiandus

Avar õueala annab pakub võimalust olla looduses ning tegelda füüsilise tegevusega värskes õhus. Meiega õueala jagavad lasteaialapsed pakuvad rõõmsaid kilkeid ning toovad alati naeratuse suule. Lisaks on võimalus aktiivselt kaasa aidata peenarde ja kasvuhoone taimede eest hoolitsemisega. Taimede kasvatamine ja hooldamine on hea võimalus ühiselt aega veeta ja suhelda teiste keskuse elanikega.

Meele- ja mäluharjutused

Eluringikeskuses on palju erinevaid tegevusi eakatele, hoides kõiki viit meelt aktiivsena. Iganädalaselt on meil toimumas näiteks mälutreening ja lauamängude mängimine, küpsetamine, bingo ning käeline tegevus vastavalt hooajale – käsitööd, meisterdamist ja ehitamist töökojas jagub kõigile!

Võta ühendust

Toetame eaka iseseisvust ning loome päevadele elu juurde.