Asta ja Voldemar

Eluringikeskuse elanikud
Asta (83) ja Voldemar (92) Jõgi ootavad elama asumist Eluringikeskusesse

Kes on need kaks sooja naeratusega väärikas eas inimest Eluringikeskuse piltidel?

Need on Asta (83) ja Voldemar (92) – armas Tartu vanapaar, kes on otsustanud Eluringikeskusesse elama tulla.

Õigupoolest olidki just nemad kõige esimesed huvilised, kes meile oma elukohasoovist märku andsid. Suur rõõm oli kuulda, et nad on Eluringikeskust juba kaua aega oodanud. „Juba kümme aastat tagasi kirjutasin ma linnavalitsusele pöördumise, et Tartus võiks olla seenioridekodu ka neile, kes ise hakkama saavad,“ räägib Asta. „Põhjamaades on sarnased esmatasandi arstiabi, sauna- ja pesemisvõimaluse ning kohvikuga eakatekodud juba ammu“ lisab ta.

Täna elab paar kahekesi kolmetoalises Annelinna korteris. Lapsi neil ei ole. Nii Asta kui Voldemari elu on Tartuga tihedalt seotud. „Me ei taha kaugemale minna“; ütleb naine naeratades. „Ma olen sündinud Tartus, siin on mu arstid, sõbrannad-tuttavad, endine töökoht…Voldemaril täpselt samuti“ räägib ta.

Juba septembris saab paari unistus teoks. Nad saavad endale uue kodu Eluringikeskuses – eakatekodus, kuhu on oodatud elama kõik väärikas eas inimesed, kes hindavad hubast ja kodust keskkonda, isiklikku lähenemist ja/või vajavad üldhooldusteenust.

Abielupaari jaoks on oluline see, et Eluringikeskuses on alati keegi nende kõrval. „Varem või hiljem jääb üks meist ju üksi,“ tõdeb naine. Eakate kodus on aga asjatundlik ja hooliv meditsiini- ja hoolduspersonal, kellel on aega elanikega suhelda. Esmakordselt Eestis paikneb hooldekoduga ühes hoones ka lasteaed ja kohalik kogudus, kellega koostöö rikastab mõlema osapoole igapäevaelu.